Wiadomości

 • Uchwała antyprzemocowa w Zakopanem podjęta, ale nie jednogłośnie (zdjęcia)
  2023-12-01
  ZAKOPANE. Radni 18 głosami za, przy trzech głosach przeciwnych przyjęli uchwałę antyprzemocową.
 • Wypadek w Kościelisku
  2023-12-01
  W Kościelisku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
 • Dachowanie w Lipnicy Wielkiej
  2023-12-01
  LIPNICA WIELKA. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Do zdarzenia doszło na drodze za skrętem na Kiczory.
 • Zakład na sesji Rady Miasta Zakopane o 5 tys. zł
  2023-12-01
  ZAKOPANE. - Jeśli okaże się, że monitoring z godzin między 15, a 18 nie zaginął jeszcze, to jeśli zobaczymy trzy radne wnioskodawczynie, które wchodzą lub wychodzą z urzędu, to ja płacę 5 tys. zł dowolnie wybraną przez przewodniczącego organizację charytatywną - zadeklarował radny Bartłomiej Bryjak.
 • Nowe przedszkole w Poroninie - wójt pyta o zdanie mieszkańców
  2023-12-01
  PORONIN. W poniedziałek 4 grudnia zorganizowane zostanie spotkanie informacyjno - konsultacyjne w sprawie budowy nowego przedszkola publicznego w Poroninie.
 • Darmowe Mikołajki w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Brama w Gorce (art. sponsorowany)
  2023-12-01
  Wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, a wspólnie spędzone Mikołajki w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Brama w Gorce, to gwarancja niezapomnianych przeżyć dla całej rodziny. Zapraszamy 03.12 i 10.12!
 • Pętla taktyczna. Dziś egzamin, jutro przysięga
  2023-12-01
  Stu kandydatów, w tym 24 kobiety - przystąpiło dziś do żołnierskiego egzaminu. Każde szkolenie podstawowe kończy się "pętlą taktyczną" a ci, którzy pomyślnie ją ukończą staną się żołnierzami 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kandydaci na żołnierzy sprawdzian zdawali na Garnizonowym Ośrodku Szkoleniowym Pasternik w Krakowie-Rząsce.
 • Zakopiańscy radni zaczęli sesję. Tematem głównym uchwała antyprzemocowa (zdjęcia)
  2023-12-01
  ZAKOPANE. Program przeciwdziałania przemocy zszedł na drugi plan. Pojawiły się dwa niemal identyczne projekty uchwał. Część radnych zarzuca, że w przypadku jednego projektu są błędy formalne związane z czasem jego dostarczenia.
 • Gmina sprzedaje działkę w Witowie, aby kupić inną przy szkole
  2023-12-01
  - Ta działka, którą sprzedajemy jest zbędna z punktu widzenia działalności gminy Ma swoje ograniczenia. biorąc pod uwagę cele publiczne nie jesteśmy w stanie na niej nic sensownego zrealizować patrząc na potrzeby mieszkańców Witowa - informował o powodach sprzedaży działki wójt Roman Krupa.
 • Małopolscy terytorialsi ćwiczą przed sobotnią przysięgą (zdjęcia)
  2023-12-01
  NOWY TARG. W sobotnie przedpołudnie na płycie Rynku odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś przeprowadzono próbę przed uroczystością.
 • Poprawa komunikacji transgranicznej w rejonie Łysej Polany
  2023-12-01
  Rejon Łysej Polany doczeka się modernizacji dróg po obu stronach granicy.
 • Zamknięte szlaki w Tatrach (film)
  2023-12-01
  Tatrzański Park Narodowy zamyka od dziś trzy szlaki turystyczne w Tatrach. Do połowy maja niedostępne dla ruchu turystycznego będą odcinki: Dolina Pięciu Stawów Polskich – Świstówka Roztocka – Morskie Oko, Przełęcz w Grzybowcu – Wyżnia Kondracka Przełęcz oraz Dolina Tomanowa – od skrętu przy Kamienistym Żlebie - Chuda Przełączka,
 • Przebudowa skrzyżowania ul. Ludźmierskiej z przejazdem kolejowym - coraz bliższa
  2023-12-01
  NOWY TARG. Do połowy grudnia wyłożony będzie do wglądu publicznego projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 37 (Kasprowicza). Projekt tego planu obejmuje część terenu, na którym m. in. przebudowane ma zostać skrzyżowanie ul. Ludźmierskiej z linią kolejową.
 • WYCIĘCIE ZMIAN SKÓRNYCH, BIOPSJA PIERSI, BIOPSJA TARCZYCY I WIELE INNYCH - SPRAWDŹ ZAKRES USŁUG PORADNI CHIRURGII ONKOLOGICZNEJ NA NFZ! BEZ KOLEJEK, ZA DARMO. (art. sponsorowany)
  2023-12-01
  ALLMEDICA otworzyła w Zakopanem (ul. Chyców Potok 26, w budynku „Szymonka”) Poradnię Chirurgii Onkologicznej w ramach kontraktu z NFZ. Usługi są całkowicie bezpłatne, potrzebne do realizacji świadczeń jest tylko skierowanie. Poradnia nie jest dedykowana wyłącznie osobom z obciążeniem onkologicznym - jest dedykowana dla wszystkich Pacjentów którzy wymagają m. in. wycięcia lub pobrania materiału i przebadania go pod kątem histopatologicznym.
 • Czarny Dunajec z tytułem Eko HERO Małopolski
  2023-12-01
  Uroczystą galą w Małopolskim Ogrodzie Sztuki zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Eko HERO Małopolski 2023. Wśród nagrodzonych jest Gmina Miasto Czarny Dunajec. Nagrody wybranym przez Kapitułę zwycięzcom wręczył wicemarszałek Józef Gawron.
 • Dwaj piraci drogowi straciłi prawo jazdy
  2023-12-01
  NOWY TARG. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas wczorajszych działań pn. "Prędkość" ujawnili 23 kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Dwóch kierujących w wieku 28-lat na terenie obszaru zabudowanego przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.
 • Siedmiu poszukiwanych w rękach policjantów
  2023-12-01
  Policjanci z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki oraz Szczawnicy zatrzymali w ostatnich dniach siedmiu poszukiwanych mężczyzn. Czterech trafiło do zakładu karnego, dwóch po wykonaniu czynności prawnych zostało zwolnionych, a jeden po opłaceniu kary grzywny uniknął pobytu w zakładzie karnym.
 • Otwarcie sezonu na stokach GrapaSki - i dla początkujących, i dla zaawansowanych
  2023-12-01
  W sobotę 2 grudnia otwarte będą w Czarnej Górze trzy trasy narciarskie i pole saneczkowe. Na stoku leży od 40 do 100 cm wyratrakowanego śniegu. W stacji narciarskiej oprócz pierwszych szusów, miłośnicy białego szaleństwa będą mogli poprawić technikę jazdy na bramkach i tyczkach.
 • Pożar sadzy w Jabłonce
  2023-12-01
  JABŁONKA. Ogień pojawił się w kominie jednego z domów przy ul. Prusa.
 • Górale odwiedzili kardynała. Wyjątkowy prezent (video)
  2023-12-01
  Przedstawiciele Podhala oraz szkół tischnerowskich wzięli udział w mszy św. w katedrze łódzkiej św. Stanisława Kostki, odprawionej z okazji nominacji abpa Grzegorza Rysia na kardynała.